ԱՄՆ-ՀԱՅԱՍՏԱՆ ՀԵՏԱԶՈՏԱԿԱՆ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ԴՐԱՄԱՇՆՈՐՀ
2018-ին ISTC- ն և Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր Հիմնադրամը, ԱՄՆ ՄԶԳ-ի հայաստանյան գրասենյակի աջակցությամբ հաջողությամբ մեկնարկեցին ԱՄՆ-Հայաստան հետազոտական համագործակցության դրամաշնորհային ծրագիրը:
Ծագրի նպատակն էր ֆինանսավորել հետազոտական թիմերի ` իրենց փորձը ԱՄՆ հետազոտական թիմերի հետ փոխանակելու և ԱՄՆ հետազոտական հաստատությունների հետ համագործակցելու համար: Նպատակն էր Հայաստան բերել համատեղ հետազոտական նախագծեր։
Ծրագրի արդյունքում 30 մասնակիցներ հաջողությամբ մեկնել են ԱՄՆ և համագործակցել գործընկեր համալսարանների հետ, այդ թվում ՝ Սան Խոսեի պետական համալսարան, Հարավային Կալիֆորնիայի համալսարան, Մերիլենդի համալսարան, Հյուսիսարևմտյան համալսարան, Հարվարդի համալսարան և այլն:

US-ARMENIA RESEARCH COLLABORATION GRANT
During 2018, ISTC and EIF, with the support of USAID Armenia successfully launched the US-Armenia Research Collaboration Grant program. The purpose of the program was to implement funding for research teams to exchange their experiences with US Research teams and collaborate with US research institutions. The goal was to bring joint research projects to Armenia.
As a result of the program, 30 participants successfully traveled to the US and started a collaboration with the counterpart universities including San Jose State University, University of Southern California, University of Maryland, Northwestern University, Harvard University, etc..